Biz Fenerbahçeyiz, Biz Yenilmeyiz…


Rakiplerimizin sıklıkla kimlik bunalımına girdiği bu dönemde; biz de anlamsız bir şekilde kimliğimizi unutuyoruz.

Bir takımı takım yapan  sadece o dönem oynayan futbolcuları, teknik direktörü, yönetimi, taktiği, tekniği değil; arması, forması ve tarihidir. “Tarihini bilmeyen geleceği bilemez” sözünden hareketle , böyle bir dönemde dahi takımına güvensizlik duymayı başarabilenleri tarihimizi öğrenmeye davet ediyorum.  Bu son cümleyi okuyan 100 kişiden 99’unun “ama” ile başlayan “son dakika kaçan şampiyonluklar” ile devam eden cümleler kuracağının farkındayım. Fakat 104 yıllık tarihi 2 sezona indirgemek ne denli doğru bir davranış olur onu sizlerin vicdanına bırakıyorum.

Takımına sevgisini ve sahiplenmesini skorla doğru orantılı olarak yaşayan kişiler, bu günlerde şampiyonluğa karşı ihtiyatlı ve güvensiz bir yaklaşım sergiliyorlar. 12 haftadır sahaya yüreğini koyan , iyi futbol oynayarak bu maçların 11’ini kazanan takıma güvenemeyen taraftarı aslında böyle basit bir yazıda anlatıp geçmek , kendilerine büyük haksızlık olur. Zira bu profilin halet-i ruhiyesinin bir belgesel serisinde incelenmesi daha doğru olur.

Ligin bitimine 6 hafta kaldı , alınacak 18 puan ve bir de kupa var. Bizim takımımıza olan güvenimiz tam, onlar zaten bugüne kadar gösterdikleri mücadeleyle kalplerimizi fethetmişlerdir. Şimdi bize düşen onları her ne olursa olsun sonuna kadar desteklemektir. Fenerbahçelilik ve Fenerbahçeliliğin bize verdiği kültür bunu gerektirmektedir. Biliyoruz ki “Biz Fenerbahçeyiz, Biz Yenilmeyiz”.

Öyleyse bağırın Fenerbahçe Diye..

Ya ya ya Şa şa şa Fenerbahçe Çok Yaşa…

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: